Huvitavat lugemist

OFF-ROAD'I ABC

Hea sõidustiili aluseks on mõõdukus. Ärge jõhkrutsege käigukangi ega piduritega ja saavutage raudne kontroll oma parema jala üle.

Elutähtis on metsikule loodusele allajäämist varakult tunnistada ja õigel ajal ümber pöörata. Eesmärgiks ei tohiks kindlasti seada üle auto kokku löövaid veelaineid, kaapivaid rattaid ja õhku paiskuvaid mullakamakaid. Sõites ärge unustage, et pinnas on õrn ja eeldab respektiga suhtumist. Vastutustundliku sõidustiiliga saate nautida ja hoida nii oma autot kui ka keskkonda.

Read more: OFF-ROAD'I ABC

OFF-ROADI kuldreeglid: 10 OFF-ROAD LOLLUST!

*Auto võimete ülehindamine. Kuuvalges rannas auto välja kaevamine on romantika surm.

*Kõhutunde järgimine. Usalda kompassi, GPSi, kaarti, kogemusi. Navigeerimisel võrdle erinevaid allikaid. Veetakistuse ületamisel mõõda vee sügavust.

Read more: OFF-ROADI kuldreeglid: 10 OFF-ROAD LOLLUST!

Kümme käsku, ehk loe enne kui metsa lähed.

Meile meeldib olla looduses. Meile meeldib teha lõket, vaadata voolavat vett ja pilvi. Nautida linnulaulu ja merelaineid ning avastada ilusaid paiku. TIHTI KÄIME LOODUSES AUTOGA.

Read more: Kümme käsku, ehk loe enne kui metsa lähed.

Kümme käsku autoga looduses liiklejaile

1. Prügikast on autos. See käsk kehtib ju ka suurtel teedel või kus iganes. Tankla on selline koht, kus autosse kogutud sodi ja allesjäänud raha vahetatakse bensiini vastu.

[Tegelikult on selle käsu sisu (ja laias plaanis kogu edaspidine juttki) iseenesestmõistetav ja "lastetoa" või küpse maailmavaate küsimus, aga siin ja allpool on see nüüd kokkuvõtlikult kirja pandud. Siinkohal loe edasise sissejuhatuseks punkti 10.]

Read more: Kümme käsku autoga looduses liiklejaile

Värskele maasturi omanikule enne metsa minekut

Palju kordi on meilt küsitud: "Mida peaksin metsa kaasa võtma?", Kui kogemused napid või lausa esmakordne 4x4 sõidukiga looduse avastamine plaanis, siis tasub alltoodut tähelepanelikult lugeda!

Read more: Värskele maasturi omanikule enne metsa minekut

Differ- see on imelihtne

Kui teemaks on maastikuautod, käib jutt tihti diferentsiaalide, diferentsiaalilukkude, vedavate ja ringikäivate rataste ümber. Samas jäävad need mõisted paljudele segaseks ja küsida on vahel piinlik. Üritame asja selgitada, laskumata sealjuures sügavale teoreetilise füüsika rägastikku.

Read more: Differ- see on imelihtne
Go to top