Klienditeenindus

14 PÄEVANE TAGASTUSÕIGUS

Tulenevalt Võlaõigusseadusest tohib tarbija sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.

Inseneri Auto OÜ e-poest tellitud kauba tagamise õigus algab kuupäevast, kui kaup on tarbijale üle antud.
Võlaõigusseadusest tulenevalt loetakse tarbijaks füüsiline isik, kes on ostnud Inseneri Auto OÜ e-poest kaupu või teenuseid, mida ei seostata tema majandus- või kutsetegevusega.

Ostes Inseneri Auto OÜ e-poest, peab tarbija nõustuma tagastusõiguse kasutamiseks järgmiste tingimustega:

1. Tagastatav kaup peab olema kasutamata ja originaalpakendis.
Kasutamise väljaselgitamisel järgime mõistlikkuse põhimõtet, see tähendab, et kui toote sobivuse väljaselgitamiseks on vajalik toode pakendist välja võtta, siis loetakse see kasutamata tooteks.
Tarbija peab toote originaalpakendi avama ettevaatlikult ja seda kahjustamata. Kui pakend ei ole sellisel viisil avatav (näiteks on toode pakendatud kile- või paberkotti, siis ei pea tagastatav toode olema originaalpakendis, kuid tootega peab kaasa tulema pakendil olev tootekood ja/või tootja tähistus.

2. Tagastamisõiguse kasutamiseks peab tarbija esitama kirjaliku avalduse Inseneri Auto OÜ e-poe aadressil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., kuid mitte hiljem kui 14 päeva peale kauba kätte saamist.

3. Tarbija kohustub katma kauba tagastuskulud, välja arvatud juhul kui tagastamisele kuuluv toode ei vastanud tarbija tellimusele.

4. Lepingust taganemisel tuleb tarbijal ostetud asi viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul pärast lepingust taganemisest teatamist, Inseneri Auto OÜ-le tagastada.

5. Inseneri Auto OÜ kohustub viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul peale lepingust taganemise teate saamist tagastama tarbijale tagastatud kauba eest makstud summa.

6. 14-päevane tagastusõigus ei kehti järgnevate kaupade puhul:

- tooted, mis on valmistatud tellijale ainueksemplarina või eritellimuse alusel

- rehvid, mis on olnud kasutuses

Tähelepanu!
14-päevane tagastusõigus ei kehti kaubale, millele tarbija ise Inseneri Auto OÜ esindusse järele tuleb ning samuti järelmaksuga ostetud kaubale, mis pärast järelmaksu lepingu sõlmimist kliendile Inseneri Auto OÜ esinduses üle antakse.

Kui mistahes käesolevast e-poest ostetava kauba tagastusõigust sätestav tingimus raskendab tarbijal lepingust taganemise õigust võrreldes Võlaõigusseadusega, on see tingimus tühine.

14-päevane tagastusõigus on sätestatud õigusaktidega.

Go to top